шкільні мандри юнкорів

  Катерина Уманець

ПриватБанк відкритий для молоді

В гості до девятикласників Хмельницького колегіуму ім. В.Козубняка 5 квітня завітала керівник напрямку ЮніорБанку ПриватБанку Інна Морозова. Зустріч відбулася у рамках підпроекту “Працевлаштування в Україні: можливості Є! ” патріотичного центру Хмельницької міської ради учнівського самоврядування “Нова генерація міста”. Метою бесіди було познайомити школярів з особливостями роботи в банку, найпопулярнішими банківськими професіями та можливостями працевлаштування.

Інна Василівна розповіла учням, що найпрестижнішими банківськими професіями сьогодні є юристи, економісти, фінансисти, спеціалісти з управління персоналом та програмісти, зрозуміло пояснила устрій банківської системи, переваги роботи саме у ПриватБанку та унікальні можливості Картки Юніора. Школярі ставили пані Інні запитання про кредитні картки, бонуси у магазинах і навчання в БізнесШколі ЮніорБанку.

На темі ЮніорБанку зупинилися детальніше. Навчання у Школі безкоштовне, проходить у формі тренінгів раз на тиждень. На рік проводиться дві БізнесШколи: з жовтня до грудня і з лютого до квітня. ПриватБанк справді зацікавлений у розкритті фінансових здібностей дітей.

Працевлаштування молодих спеціалістів, випускників вишів, є проблемою загальнодержавного масштабу. На сьогоднішній день ПриватБанк – це одна з небагатьох установ, яка відкрита для молоді. Більше того, ще в процесі навчання у вишах студенти, які мають Картку Юніора, можуть оформити сертифікат на проходження практики у ПриватБанку.

Ця зустріч була корисною та пізнавальною для школярів.


ЗОШ№21


 
 Казковий світ Тараса Григоровича Шевченка

Провіснику волі, великий титане!

Справдились думи пророчі твої!

Приймай же данину любові і шани

Од вольних народів нової сім’ї.

Він зорею сіяє в прийдешнім віку

Сходить хлібом духовним на яр-рушнику

У розколі земних і заобрійних трас

Височіє над світом великий Тарас.
      Кожного року, в березні, традиційно проводяться заходи, присвячені творчості Тараса Григоровича Шевченка. Ми також дотримуємося традиції, аби не просто вшанувати пам’ять Кобзаря, а доторкунутися серцем до творчості людини,  яка мріяла про світле майбутнє України і нас, українців.

     У нашій школі пройшов літературознавчий турнір «Казковий світ Тараса Григоровича Шевченка», у якому брали участь команди 7-А  та

7-Б класів. Ми змагалися, виконуючи різні завдання: презентація команди (7-А—«Шевченкознавці», 7—Б «Кобзарики»), бліц-опитування (10 запитань на знання  біографії Тараса Шевченка), конкурс для капітанів (вміння визначити,  з  якого твору   цитата), для вболівальників (за малюнком команди-суперниці  відповісти, до якого твору Шевченка ілюстрація). Конкурс «Декламатор» вимагав виразного читання напам’ять уривка із твору Тараса Шевченка. Учасникам обох команд дуже сподобався «Творчий» конкурс, де потрібно було скласти вірш про житття і творчість Кобзаря.  Останнім був конкурс  «Театр» —інсценізація уривка із твору. «Кобзарики» зіграли уривок із балади «Тополя», а «Шевченкознавці»—із поеми «Катерина». Всі майстерно виконали свої ролі. Також ми згадали дитинство Тарасика і його подруги Оксанки. Пограли у їхні улюблені ігри: «А я у гай ходила», «Криниченька». Всі дуже весело і корисно провели час!

   Перемога... Що  означає  перемога для кожного з нас? Ми  всі  є переможцями, адже готуючись до конкурсу,  багато цікавого почерпнули із життя і творчості Тараса Григоровича Шевченка.

   Мені дуже сподобався турнір. Твори Шевченка роблять людей кращими, людянішими.
  Аліна Сікора,

 учениця 7-Б класу ЗОШ№21,

   позаштатний кореспондент газети «Від А до Я»
ЗОШ І-ІІІ ст. № 25 ім. І.Огієнка

На гостинах у поезії


  21 березня відзначають Всесвітній День Поезії, яка є одним із чинників сприяння культурному різноманіттю, життєво важливим джерелом натхнення. Таким був лейтмотив зустрічі учнів Хмельницької середньої ЗОШ І-ІІІ ст. № 25 ім. І.Огієнка із  Подільським поетом  Володимиром Олійником.

     У переддень свята учні п’ятих - шостих класів завітали на гостини до її величності Поезії. Саме вона покликана хвилювати, давати насолоду, плекати високі почуття, збагачувати духовність.

      Учні зачудовано слухали   поезії подільського поета Володимира Олійника, який представив свою нову збірку віршів “Родина, я і Україна”. Учні 5-Б класу Каріна Суха та Владислав Коваль розпочали свято розповіддю про відзначення Дня поезії в Україні. Потім звучали вірші Володимира Олійника “Рід”, “Я і сім’я”, “Шанобливість”, “Мама” у виконанні Богдана Бурдельного, Вікторії Рудюк, Оксани Завальнюк, Дар’ї Чорнобай, Анастасії Довганюк та Михайла Омелянчука. У поезіях доступно розповідається про найголовніші людські цінності: повагу до матері, любов до Вітчизни, знання роду, шанобливого ставлення до родини.

       Володимир Олійник читав свої поезії про абетку, рідну мову, цікаві римовані загадки. Учні уважно слухали вірші, розгадували загадки, намагалися віднайти римовані слова.

       Свято пройшло гарно, у затишній родинній атмосфері. Ми зрозуміли, як народжується поезія, почули живе поетичне слово, яке розвиває творчі здібності, формує поетичний смак.
                                                         Іван Коваль, учень 5-Б класу,

 позаштатний кореспондент газети “Від А до Я”



«Вечори на хуторі   поблизу  Диканьки»

 ЗОШ №21

        Микола Васильович Гоголь – гордість української літератури, бо не лише мова, якою пише автор, визначає його творчу особистість, а насамперед той матеріал, з якого складається ця творчість.  Нещодавно в СЗОШ І-ІІІ ступенів №21 відбулося театральне дійство «Вечори на хуторі біля Диканьки», в якому  взяли участь учні 10-А та 11-А класів. Метою заходу є популяризація творчості Миколи Гоголя серед учнівської молоді та розвиток творчих, артистичних здібностей школярів. Діти із задоволенням готувалися до вистави, підбирали костюми, згадували народні звичаї та обряди, вивчали старовинні колядки та щедрівки. Театральне дійство було веселим, захоплюючим, викликало багато позитивних емоцій як в акторів, так і в глядачів. Маємо намір продовжувати таку форму позакласної роботи, яка сприяє активізації комунікативних компетентностей.

                                                                                              Дарина Мартинюк, учениця 11―А класу,

                                                                                   позаштатний кореспондент газети «Від  А до Я»







Трішпіот Ірина, учениця 11-А класу,
капітан команди,
позаштатний кореспондент газети «Від А до Я»

Волейбольна сім’я нашої школи

         Кожного року з метою залучення учнів до занять спортом та формування здорового способу життя в нашому місті проводиться Спартакіада школярів міста. Слід зазначити, що це досить довготривалі та важкі змагання, які складаються з різних етапів та багатоборств.
         Наша школа традиційно на змагання підготувала команду з волейболу:  це дівчата
9-11-х класів, яких протягом року тренували вчителі фізичної культури Кирилюк П.О. та Копилов І.В.
          У відбіркових іграх турніру команда Хмельницької середньої ЗОШ І-ІІІ ст. № 25 І.Огієнка виборола право грати у фіналі з дівчатами міського колегіуму.
         Волейбольний майданчик, тренер, м’яч в твоїх руках і свисток судді. Ти намагаєшся не підвести команду, показати, що недарма тут, що потрібно боротись до кінця. Всі ці змішані почуття пережила нещодавно збірна дівчат з волейболу. Йшла  серйозна  боротьба за 1-2 місце з колегіумом  № 16. Остання подача, удар, м’яч в полі, радісні вигуки дівчат і … ПЕРЕМОГА!
         В нашій збірній є випускники, їм важко зараз повірити, що кілька місяців, днів і все – прощавай рідна школа, улюблені вчителі і найкраща для них у світі команда. За ці роки, що невпинно бігли стежкою життя, дівчата звикли один до одного, до їх улюбленого тренера Кирилюка П.О. Вони вперто та старанно йшли до своєї мети – перемагати, бути  найкращими.
          Сподіваємося, команда хлопців також не підведе, адже волейбольні змагання між школами міста Хмельницького серед юнаків розпочинаються 19 лютого. Будемо раді зустрічати гостей, чекаємо  на вашу щиру підтримку, яка допоможе здобути ще одну перемогу.


ВИПУСКНИЙ  АЛЬБОМ

                                                             ЗОШ№25













Вікторія Циц, учениця 11-А класу,
 позаштатний кореспондент газети «Від А до Я»


                 2 лютого 2013 року у стінах Хмельницької середньої ЗОШ № 25 ім. І.Огієнка відбулося традиційне свято зустрічі випускників.
                Новина про свято миттю розлетілась у соціальній мережі «Однокласники», що й дозволило зібрати широке коло шкільних друзів, які злетілись звідусіль: від рідної Хмельниччини до Криму!
                Школа радо зустрічала своїх випускників, адже всім вона була рідною домівкою! І зовсім неважливо, коли учні залишили рідні стіни. Однаково весело та привітно зустрічали всіх випускників: і тих, що зустрілись у 25-й раз, і тих, в кого така зустріч була першою!
               За традицією всіх гостей зустрічав клас, який у 2013 році стане випускним і гордо понесе в життя ймення «Випускник 2013 року».
               Активну участь в організації цьогорічного свята взяв 11-А клас, а допомагали у всьому Міль Л.К., класний керівник, Шмигарьова О.О., заступник директора школи з виховної роботи, Долгова Л.М., класний керівник 9-В класу.
               Повернула всіх у минуле безтурботне шкільне життя пісня у виконання Вероніки Швець, учениці 9-В класу. Ведучі Вікторія Циц та Віталій Циц розпочали свято, і веселою мелодією пролунав для всіх присутніх Перший Дзвоник.
               Неповторно звучала мелодія у виконанні скрипальки Анастасії Штанько, учениці 8-Б класу. Ніжно та романтично вальсував 9-Б клас. А веселі сценки 11-класників викликали масу  позитивних емоцій  у гостей свята.
               Вишукано та грайливо східний танок виконала учениця 7-Б класу Олександра Кравець, дочка випускниці школи 1998 року. А дотепні гуморески Дениса Осіпчука, учня 10-А класу, були  по-дитячому смішними.
               Бурхливими оплесками зустрічали гості заступника директора з початкової школи Марценюк З.М.
               Свято пройшло у щирій родинній атмосфері. Прощалися  шкільні друзі  під пісню «Старі фотографії» у виконанні учнів 11-А класу.
                До наступної зустрічі у стінах рідної школи імені Івана Огієнка, дорогі випускники!



День Соборності ― братерства день

        Разом із усім свідомим населенням України учні Хмельницької середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 25 ім. І.Огієнка святкували 22 січня День Соборності та Свободи України.
      У вестибюлі було розгорнуто флешмоб із малюнків та стіннівок, присвячених цій вікопомній даті. Учениці вміло вплели в коси жовто-блакитні стрічки, створюючи вишукані в суто українському стилі зачіски. Хлопці, вдягнені у вишиванки, також прикрасили одяг жовто-блакитними стрічками.
       Розпочали заняття в школі ланцюгом єднання: взявшись за руки, усі учні стали навколо школи, що символізувало об’єднання двох розділених історичною прірвою гілок українського народу.
       Лекторська група учнів 5-В класу підготувала повідомлення про День Соборності, зробивши  короткий  історичний екскурс у недалеке минуле українського народу.
       Старшокласники взяли участь у міському живому ланцюгу єднання біля ТЦ «Оазис», організованому Хмельницьким обласним центром молодіжних ініціатив.
       Сподіваємось, що кожен учень школи перейнявся духом цього важливого свята. Саме отак, крок за кроком, і виховуємося  патріотами, гідними  громадянами нашої незалежної України.
                                                                        Олена Куц, учениця 5-Б класу,

                                            позаштатний кореспондент газети «Від А до Я».









Немає коментарів:

Дописати коментар